Projekt: Każde drzewo daje tlen – Lekcja edukacyjna w przedszkolu

Projekt jest skierowany na edukację naszych przedszkolaków. Dzieci w wieku przedszkolnym szybka się uczą i chętnie pochłaniają wiedzę. Najlepiej wychodzi połączenie zabawy i nauki. Warto by w ten sposób wykształcić w dzieciach właściwe postawy, w tym nastawienie proekologiczne. W tym projekcie skupimy się na roli drzew w naszym otoczeniu.

Czy wiesz, że jedna dorosła sosna produkuje tlen niezbędny do życia 3 osób? To nic. Jeden hektar lasu w ciągu 24 godzin wytwarza około 700 kilogramów tlenu. To zaspokaja to dobowe zapotrzebowanie 2500 osób. Hektar lasu filtruje i pochłania tony szkodliwych substancji. Najlepsze, że do drzew dostarczających największe ilości tlenu należą drzewa pospolite jak buk, klon, dąb, lipa i jesion. Drzewa powodują, że czujemy się lepiej. Są jak klimatyzacja. Dają schronienie zwierzętom. Warto te wiedzę przekazać. Dlatego o tych i o innych zaletach drzew w ekosystemie będą mogły dowiedzieć się właśnie dzieci.

Drzewa to nasze płuca.

Stowarzyszenie dzięki pozyskanym środkom przygotuje dla każdego chętnego przedszkola w ramach uzyskanych środków lekcję edukacyjną przygotowaną i zaprojektowaną przez specjalistów.

Podczas lekcji dzieci dowiedzą się jak ważny w ekosystemie jest las i żyjące w nim zwierzęta. Dzieciaki poznają gatunki drzew, które występują w naszych lasach i jaką odgrywają w naszym życiu.

Podczas zajęć w sali metodą pracy z dziećmi będzie pogadanka, pokaz plansz edukacyjnych oraz zabawy ruchowe polegające na naśladowaniu przyrody. Dzieci poznają też dźwięki lasu. Na zakończenie przedszkolaki przejdą do ogrodu i w towarzystwie opiekuna posadzą  sadzonki drzew.

Naszą ambicją jest zebranie środków na  50 pakietów szkoleniowych w tym projekcie.

Wartość pakietu 500zł.

Dodaj komentarz